Найти!

Бердянск

О городе

Видеофильм

Символика

Окрестности

Справочник

Веб-камера

Районы

Словарь

Устав

Мэр

Частный сектор

Номера в частном пансионе

Частные дома и котеджи

Номера на базе отдыха

Номера в гостинице

1-комнатные квартиры

2-комнатные квартиры

3-комнатные квартиры

Комнаты в частном доме

Комнаты в квартире

Отдых

Азовское море

Бердянская коса

Бердянские пляжи

Почему Бердянск

Погода в Бердянске

Курортный сбор

Сезоны года

Рыбалка в Бердянске

Бердянский аквапарк

Досуг и развлечения

Сервисы

Форум

Фотоальбом

Поиск

Карты

Большая

С указателями

Окрестности

Историческая

Украина

Автодороги

Лечение

Санатории Бердянска

Санаторий «Бердянск»

Санаторий «Лазурный»

Санаторий «Азов»

Заметки

Заметки купальщика

Москва и Бердянск

Правила въезда в Украину

Недвижимость

Квартиры

Частный сектор

Недвижимость

Будьте осторожны

Услуги

Тем кто сдает жилье

Тем кто хочет снять

Обмен ссылками

Реклама

Контакты





РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 Назад
Частина 1. Загальна характеристика міста.
Стаття 1.

   Порт Бердянськ засновано у 1827 році, статус міста отримано у 1841 році.
   Назва міста Бердянськ є незмінною і залишається назавжди.
   Місто Бердянськ є самостійною адміністративно-територіальною одиницею у складі Запорізької області.
   На території міста здійснюється місцеве самоврядування у повному обсязі, який передбачено Конституцією України та Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” згідно з інтересами мешканців міста, історичними та місцевими традиціями.

Стаття 2.

   Територію, в межах якої здійснюється місцеве самоврядування, визначають адміністративні кордони міста.
   Адміністративними кордонами міста є міська межа, визначена рішенням виконкому Запорізької обласної ради депутатів трудящих N 60 від 16.02.1966 року.
   Зміна міна міської межі може здійснюватися у відповідності з законодавством та із урахуванням думки територіальної громади міста.
   Будь-які зміни міської межі, здійснені у відповідності з законодавством, відображаються у генеральному плані міста.

Стаття 3.

   Землі, в межах міста Бердянська, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за його межами, на яких розташовані об’єкти комунальної власності, перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Бердянська.
   Використання зазначених земель здійснюється відповідно до проектів планування та забудови міста.
   Бердянська міська рада розпоряджається землями територіальної громади міста у межах повноважень наданих їй чинним законодавством.
   Рішення про віднесення земель міста до тієї або іншої категорії: сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, лісового, водного фонду, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення - приймається міською радою відповідно до її повноважень згідно з чинним законодавством.
   В інтересах територіальної громади міста, з урахуванням генерального плану забудови міста Бердянська, відповідно до вимог чинного законодавства, Бердянська міська рада встановлює режим використання земель, не залежно від форми власності, передбачених для містобудівних потреб, в тому числі може затверджувати Положення „Про використання земель оздоровчого призначення”, „Про використання земель природоохоронного призначення”.
   Природні території у разі наявності на них природних лікувальних ресурсів, необхідної інфраструктури для їх експлуатації та організації лікування людей, відповідно до вимог чинного законодавства можуть бути оголошені курортними територіями.
   Територія садово-огородних товариств, яка належить членам територіальної громади міста є зоною спільних інтересів жителів міста Бердянська та жителів навколишніх територіально- адміністративних одиниць. Межі територій садово-огородних товариств, міського водосховища, тераси водогону визначаються згідно чинного законодавства.

Стаття 4.

   Територіальній громаді належать водні ресурси у тому числі підземні водоносні горизонти, повітря, корисні копалини, лікувальні грязі, рослинний та тваринний світ, а також інші види природних ресурсів, які знаходяться в межах міста.
   Територіальна громада зобов’язується зберігати, захищати, використовувати, примножувати та надавати у розпорядження на договірних засадах фізичним та юридичним особам природні ресурси, які знаходяться в межах міста.

Стаття 5.

   Для раціональної організації місцевого управління територія міста поділяється на мікрорайони.
   Межі мікрорайонів затверджуються рішенням міської ради за поданням міського голови з урахуванням пропозицій жителів міста.
   На території кожного мікрорайону з дозволу міської ради можуть діяти відповідні органи самоорганізації населення.

Стаття 6.

   Бердянська міська рада, як орган місцевого самоврядування, може об’єднуватися зорганами місцевого самоврядування інших міст України в асоціації, фонди, союзи тощо.
   Бердянська міська рада та її виконавчі органи на договірних засадах, можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст зарубіжних країн або їх асоціаціями та входити до міжнародних асоціацій (союзів, фондів тощо) органів місцевого самоврядування.
   Повноваження органів місцевого самоврядування не можуть передаватися добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування.

Стаття 7.

   З метою реалізації права наданого Конституцією України та Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами місцевому самоврядуванню, в ім’я захисту загальнолюдських принципів та ідеалів, враховуючи історичні, національно-культурні, соціально-економічні особливості, які склалися на час спільного проживання на території земель, закріплених державою за жителями міста Бердянська, сіл Нововасилівка, Роза, Шовкове, та для більш міцного єднання між жителями вищезгаданих населених пунктів, ми територіальна громада м. Бердянська, враховуючи взаємне бажання, будемо співпрацювати на добровільних засадах з Нововасилівською сільською територіальною громадою .

Стаття 8.

   Територіальна громада міста має свою символіку – герб, прапор, гімн, пам’ятну дату.
   Опис герба, прапору, текст гімну наводяться у додатку до Статуту (додаток №2).
   Положення про порядок використання символіки територіальної громади міста Бердянська, затверджено рішенням сорок третьої сесії Бердянської міської ради ХХШ скликання від 21.03.2002р. №17 „Про затвердження Положення про порядок використання символіки територіальної громади міста Бердянська”.
   Пам’ятну дату - 17 вересня - вважати Днем міста Бердянська. Цей день для територіальної громади є святковим.

Частина 2. Правова основа Статуту.
Стаття 9.

   Статут територіальної громади - систематизоване зведення принципів, норм та правил, що встановлюють порядок та процедуру здійснення місцевого самоврядування, відносин територіальної громади з державою та іншими суб’єктами права.

Стаття 10.

   Статут територіальної громади міста Бердянська має найвищу юридичну силу відносно актів, які приймаються в системі місцевого самоврядування за винятком рішень, прийнятих місцевим референдумом.
   Дія Статуту поширюється на всю територію міста та на території, за межами міста, на яких розташовані об’єкти комунальної власності.

Стаття 11.

   Статут міста приймається міською радою 2/3 голосів депутатів від загального числа членів ради.
   Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування приймаються у відповідності до чинного законодавства та Статуту територіальної громади.

Стаття 12.

   Статут відповідає положенням Конституції України, Європейській хартії про місцеве самоврядування, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншим законам України, Указам Президента України і Постановам Кабінету Міністрів України.
   У разі невідповідності окремих положень Статуту Конституції, Європейській хартії та законам України, Указам Президента України та Постановам Кабінету Міністрів України діють норми останніх, як актів більш високої юридичної сили.
   Органи місцевого самоврядування відстоюють інтереси територіальної громади усіма доступними засобами аж до звернення до суду, якщо державні органи або посадові особи обмежують самостійність територіальної громади гарантовану Конституцією України, Європейською хартією про місцеве самоврядування, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Стаття 13.

   Тлумачити положення Статуту може лише міська рада, рішення якої з таких питань є обов’язковими для застосування і виконання у межах території міста.

Стаття 14.

   Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється міською радою від імені та в інтересах територіальної громади міста.
   Рішення міської ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймаються 2/3 депутатів від загального числа членів ради .
   Пропозиції по внесенню змін і доповнень до Статуту вносяться до міської ради групою депутатів ради (не менше десяти осіб), міським головою або групою членів територіальної громади міста (не менш 500 жителів міста) в порядку місцевої ініціативи.
   Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають узгодження його з положеннями Конституції та законами України, указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України, затверджуються міською радою за поданням міського голови в двомісячний термін після набуття чинності цих актів (або в термін, визначений цими актами).

Частина 3. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, установами, підприємствами та організаціями, осередками політичних партій, громадськими та релігійними організаціями.
Стаття 15.

Взаємозв’язки органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію міста, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги для реалізації завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста і реалізації в місті функцій виконавчої влади.
   Органи і посадові особи місцевого самоврядування здійснюють функції місцевого самоврядування незалежно від органів виконавчої влади.
   Органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися у законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією та законами України до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законом.
   Виконавчій комітет міської ради є підконтрольним і підзвітним міській раді, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади -підконтрольний відповідному органу виконавчої влади.
   Міський голова відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної влади.

Стаття 16.

   Органи і посадові особи місцевого самоврядування повинні сприяти діяльності органів суду, прокуратури, юстиції, служби безпеки, внутрішніх справ та адвокатури.
   Міський голова (або за його дорученням інша посадова особа) відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб місцевого самоврядування з зазначеними органами.

Стаття 17.

   Взаємозв’язки органів і посадових осіб місцевого самоврядування з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають на території міста, базуються на дотриманні законодавства і визначаються формою їх власності.

Стаття 18.

   Бердянська міська рада виступає засновником підприємств, установ, організацій комунальної форми власності територіальної громади міста. У зв’язку з цим Бердянська міська рада або відповідний її виконавчий орган затверджують статути зазначених підприємств.
   Перепрофілювання, реорганізація та ліквідація зазначених підприємств, установ та організацій здійснюється за рішенням засновника у порядку передбаченому чинним законодавством.
   Керівники зазначених підприємств призначаються та звільняються з посади міським головою. При прийнятті керівника на посаду з ним укладається контракт.
   Підприємства, установи, організації, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста підпорядковані, підзвітні та підконтрольні Бердянській міській раді. У зв’язку з цим виключно за рішенням міської ради може бути визначено розмір частки прибутку зазначених підприємств, який підлягає зарахуванню до місцевого бюджету.
   До повноважень виконавчих органів міської ради належить встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутку підприємств, установ, організацій; заслуховування звітів про роботу відповідних підприємств; встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствам та організаціям комунальної власності, в межах визначених законодавство, вирішення питання відчуження об’єктів комунальної власності, контролювання ефективності і законності використання майна комунальних підприємств, установ, організацій в порядку, визначеному законодавством.

Стаття 19.

   З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, органи і посадові особи місцевого самоврядування будують свої відносини на договірній та податковій основі. При цьому Бердянська міська рада та її виконавчі органи у межах повноважень, визначених законодавством і цим Статутом, можуть приймати рішення щодо:
   - надання фінансової допомоги зазначеним підприємствам, надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;
   - залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності до участі в комплексному, соціально-економічному розвитку міста, координація цієї роботи;
    - залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв’язку;
   - розміщення замовлень на виробництво продукції, виконання робіт (послуг), необхідних для територіальної громади;
   - залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій (незалежно від форм власності) до участі у розвитку Бердянська як міста-курорту;
   - залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій (незалежно від форм власності) до участі в розвитку потужностей будівельної індустрії і промисловості будівельних матеріалів, у створенні, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;
   - інших, передбачених чинним законодавством, питань.

Стаття 20.

   Органи і посадові особи місцевого самоврядування взаємодіють з політичними партіями та їх місцевими осередками, громадськими та релігійними організаціями , які діють у правовому полі Конституції та законодавства України і беруть активну участь у житті територіальної громади.



Реклама

Реклама на этом сайте?
Разместите рекламу у нас.
Это возможно!
Будьте счастливы.

Погода

rp5.ua


  © 2004–2009 «Курорт Бердянск!»
Контакты | Дизайн
Контакты:
info@berdyansk.org.ua
.